Hakkımızda

Hakkımızda

MOGESAN1994 yılında Konya Motorlu Araçlar Sanayisinde atölye ölçeğindeki işletmesinde kısıtlı imkânlarla içten yanmalı motorlara ait silindir gömleklerinin imalatı ile faaliyete başlamıştır. 1999 yılında zafer sanayine taşınarak faaliyetine devam etmiştir. bulunduğu yerin darlığından dolayı artan taleplere cevap veremez olduğu için 250 m2 olan imalat alanını 600 m2 ye çıkarmıştır. 2001 yılında imalat alanını 1000 m2 ye çıkartıp piston imalatına başlamıştır.Piston imalatında genişleyip büyüme sağlanmış, bulunduğu yerin kapalı alanı küçük gelmeye başlamış 2003 yılında Konya 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde 7500 m2 arsa üzerine kurulu 4500 m2 kapalı alana sahip iş yerine taşınmış kendini yenileyerek, geliştirerek halen burada imalatına devam etmektedir. Mogesan 2013 yılının ortalarından sonra Konya 2. Organize Sanayi Bölgesindeki toplam 30.000 m2 alan üzerine kurulu yeni fabrikasına taşınmayı hedeflemektedir.

Ürün kalitemizi sürekli olarak geliştirmek, tüm çalışanlarımızın müşteri memnuniyetini ilke edinmesini sağlamak amacıyla 2005 yılında TS-EN-ISO 9001:2000 Kalite Güvence Sistemini kurmuş ve uygulamakta olan kuruluşumuz, 2010 yılında da yeni kalite revizyonları gerçekleştirerek TS-EN-ISO 9001:2008 Kalite Güvence Sistemini kurmuş ve iç pazarda ve resmi/tüzel kuruluşlarda pazar payını artırmak için TS 1106 (Pistonlar-Alüminyum Alaşımı-Benzin ve Diesel Motorları İçin), TS 482 (İçten Yanmalı Motorlar Silindir Gömlekleri) standardı belgesini almıştır ve uygulamaya devam ermektedir.

Kuruluşumuzda, belirlenen şartlara uygun ürün üretimin güvence altına alınmasını sağlamak amacıyla hammadde girişinden sevkiyata kadar ki tüm aşamalarda kalite kontrolü uygulanmaktadır.

Çalışan personelimizin yeterliliği, bilinci ve eğitimi sürekli olarak artırılarak üretimin ve hizmetin eksiksiz yapılması sağlanmaktadır.

MOGESAN Motor Gömlek Piston Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. yılda 260.000 adet piston ve 140.000 adet motor gömleği imalatı yapmaktadır. Ürettiği piston ve motor gömleklerin yaklaşık % 75 ini doğrudan ve dolaylı olarak yurt dışına ihraç etmekte ve ürettiği ürünlerin geri kalanını da yurt içinde pazarlamaktadır. İç ve dış pazarda müşterilerimizin beğenisini kazanan ürünlerimiz başta Ortadoğu ve Afrika olmak üzere 60 ın üzerinde ülkeye ihraç edilmektedir.

Kaliteden taviz vermeden en üst düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamayı amaç edinen kuruluşumuz, müşteri istekleri, teknolojik gelişmeler ve sipariş artışına bağlı olarak teknik imkanlarını geliştirmeyi ve üretim kapasitesini artırmayı sürdürmektedir.

MOGESAN; bu gelişmelerin sonucunda müşterilerimize ulusal ve uluslararası standartların öngördüğü kalite özelliklerine sahip ürünler sunmaya devam edecek, üretim kapasitemizi yükselterek işgücü istihdamının artırılması, ihracat yapılan ülkelerin özellikle AB ülkelerinin sayısının artması düşünüldüğünden, kuruluşumuzun karlılığı yükselecek, ülke ekonomisine olan katkıda büyüme olacak ve bu sayede müşterilerimizin, işverenimizin ve çalışanlarımızın memnuniyetinin artırılması sağlanacaktır.

MOGESAN, ürün kalitesinin sürekliliği ve müşteri memnuniyetine verdiği önem ile 21. yüzyılda bir dünya markası olmayı hedeflemektedir.